Sample image

Sample image

Sample image

Sample image

Sample image

Tarihsel olarak bir çok depremlere maruz kalmış olan Aydın'ın Nazilli ilçesinde Afetlere karşı gönüllülük esasına dayalı olarak çalışacak bir Arama Kurtarma ekibi kuruldu. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın seçim vaatleri arasında yer alan Nazilli Arama ve Kurtarma Ekibinin (NAKUT) kurulma aşaması tamamlanarak ilk eğitim toplantısını yapıldı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile 15 kişilik ekibe ve Nazilli Belediyesi personeline Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Umut Arama Kurtarma Yardım ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Tiryaki tarafından acil yardım ve kurtarma konusunda ilk eğitim verildi.

İlk etapta 15 kişiden oluşan ekibe ve yeni katılacak gönüllü üyelerin eğitimlerinin devam edeceğini belirten Haluk Alıcık NAKUT’un birinci derecede deprem bölgesinde olan Nazilli için çok önemli olduğunu belirtti. Sosyal Belediyeciliğe önem veren bir Belediye olarak insan yaşamına da çok önem verdiklerine değindi. Başkan Alıcık, Nazilli’de böyle bir açığın kapatılmış olmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, Kurtarma deyince sadece akıllara depremin gelmemesi gerektiğini söyledi. Alıcık “Sanayi, orman yangınları, sel olayları ve birçok acil durumlarda, kurtarma çalışmalarında bilinçli, sorumlu ve profesyonel ekiplerin olması çok önemlidir” dedi.

Eğitim sonunda Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu (AKDF) Genel Başkan Yardımcısı  ve Umut Arama Kurtarma Yardım ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Tiryaki, Afet konusunda duyarlılığı ve destekleri için Başkan Haluk Alıcık’a arama kurtarma bareti takarak onur belgesi takdim etti.

 

                 

             Ayvalık Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği - Balıkesir        Edirne Arama ve Kurtarma Derneği - Edirne      Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği - Balıkesir      K77 Yalova Arama ve Kurtarma Derneği - Yalova      K9 Operasyonel Arama ve Eğitim Derneği - Adana      Türkcan Kurtarma Cemiyeti - İstanbul      Umut Arama Kurtarma Yardım ve Eğitim Derneği - Aydın